cdr logo

Krajowy System Informacji Doradczej

Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie

A A A

dot. darowizny gospodarstwa rolnego

 

Pan Albert umową darowizny otrzymał od ojca gospodarstwo rolne.

 

PYTANIE:

Czy to gospodarstwo będzie mógł sprzedać?

Czy w przyszłości mógłby je odziedziczyć syn?

 

Uprzejmie odpowiadam:

W granicach określonych przez prawo i zasady współżycia społecznego Pan Albert może z wyłączeniem innych osób korzystać z gospodarstwa i rozporządzać nim.(art. 140 kc).

Może ono być przedmiotem dziedziczenia.

Sędzia Irena Lis