cdr logo

Krajowy System Informacji Doradczej

Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie

A A A

Witam! Posiadam działalność gospodarczą i chciałbym uzyskać akredytacje ( cross compliance) zatrudniłem już osobe która ukończyła szkolenie.

Gdzie mógłbym uzyskać informacje jakie musze mieć dokładnie kody PKD aby uzyskac akredytacje? Znajomy starał się o akredytacje ale jej nie uzyskał gdyż miał kod PKD handel maszynami.

Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam

O udzielenie akredytacji może ubiegać się osoba fizyczna, prawna, jednostka nieposiadająca osobowości prawnej, która spełnia łącznie warunki:
 

  • co najmniej rok świadczy usługi doradcze (VAT, doradztwo technologiczne, płatności bezpośrednie itp.) rolnikom lub posiadaczom lasów (firma istnieje co najmniej rok i posiada dokumenty np. umowy potwierdzające świadczenie usług)
  • zatrudnia osoby, które uzyskały uprawnienia do doradzania na podstawie przepisów w sprawie szkoleń dla podmiotów, których dotyczą działania  objęte PROW 2007-2013  (szkolenie cross-compliance)
  • posiada warunki lokalowe i techniczne, umożliwiające wykonywanie działalności w zakresie świadczenia usług doradczych rolnikom
  • nie ma zaległości podatkowych z tytułu podatków i ubezpieczenia społecznego i zdrowotnego
  • zobowiąże się do składania ministrowi rolnictwa rocznego sprawozdania ze świadczonych usług doradczych w terminie do 31 stycznia następującego po roku, którego dotyczy sprawozdanie (imiona i nazwiska rolników, rodzaj i wartość świadczonych usług)
  • nie wykonuje działalności gospodarczej w zakresie produkcji lub obrotu maszynami, urządzeniami, materiałami lub środkami przeznaczonymi dla rolnictwa i leśnictwa.

 

Podst. prawna: Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 7 maja 2008 r. w sprawie akredytacji podmiotów świadczących usługi doradcze w ramach działania „Korzystanie z usług doradczych przez rolników i posiadaczy lasów” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 (Dz.U. Nr 89, poz.546)

 

Ostatni punkt wyjaśnia dlaczego Pana znajomy nie uzyskał akredytacji, w rozporządzeniu nie zostały wyszczególnione kody PKD.

 

Wykaz podmiotów akredytowanych prowadzony jest w Wydziale Doradztwa Rolniczego, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

W razie wątpliwości bardzo proszę o kontakt pod nr tel. 022 623 18 21, osoba odpowiedzialna Pani Agnieszka Filipek.

  

  

Pozdrawiam,

Justyna Przybyszewska
Zespół Rozwoju Obszarów Wiejskich
Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie
tel. 022 729-66-34 wew.113
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.