cdr logo

Krajowy System Informacji Doradczej

Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie

A A A

Witam serdecznie!

Na imię mam Bartosz mieszkam w województwie Kujawsko-Pomorskim i mam
pytanie.
Na początku krótko opisze sytuację:

Mój teść hobbystycznie hoduje szynszyle (6-7 lat). Ja wraz z dziewczyną planujemy zająć się tą hodowlą i ją rozwinąć. 6-7 lat przy szynszylach to dość spore doświadczenie, wiedza i kontakty, które zostaną nam przekazane. Nie jesteśmy rolnikami. Chcemy stworzyć fermę (gospodarstwo) od zera.
Moje pytanie jest następujące: czy obecnie są jakiekolwiek możliwości 
uzyskania dotacji na tego typu działalność ?  (zakup, modernizacja, rozpoczęcie działalności itd.).

Z góry dziękuję za odpowiedź i poświęcony czas!

Pozdrawiam!
Bartek

Odpowiedź:

Można się ubiegać o kredyty preferencyjne z dopłatą ARiMR do oprocentowania m. in. na zakup maszyn i urządzeń rolniczych (w tym używanych), gruntów rolnych, budowy i wyposażenia w wysokości do 80% wartości przedsięwzięcia inwestycyjnego. Więcej informacji znajduje się na stronie www.arimr.gov.pl w zakładce pomoc krajowa po 01.05.2005 r. Szczegółowych informacji udzielą Panu doradcy z Ośrodka Doradztwa Rolniczego, także informację o kredytach z dopłatami uzyska Pan w bankach które mają podpisaną umowę z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Pozostałe warunki: kredyt możliwy do 70% wartości przedsięwzięcia, udzielany na 8-15 lat - z dwuletnią karencją w spłacie kapitału. Oprocentowanie płacone przez kredytobiorcę na dzień dzisiejszy wynosi 3% w skali roku.

Hodowla szynszyli o dział specjalny produkcji rolnej.

 

I.                   Gradka, CDR O/Radom.