cdr logo

Krajowy System Informacji Doradczej

Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie

A A A

Witam.

Mój tata posiada 5ha gospodarstwo + 5ha dzierżawy (województwo podkarpackie).

Chciałbym wiedzieć czy mój tata ma szanse na wzięcie takiego kredytu na zakup ziemi rolnej oraz czy bank był by zgodny na taki kredyt udzielić?

Jeśli można to proszę także o to aby mi wytłumaczyć jeśli się mylę. Kredyt preferencyjny polega na zwrocie 3% całego kredytu czy tylko za rok 3%? Dziękuję

Marek

Odpowiedź:

TAK.

Można się ubiegać o kredyty preferencyjne z dopłatą ARiMR do oprocentowania na zakup użytków rolnych (także całego gospodarstwa łącznie z budynkami do produkcji rolnej). Więcej informacji znajduje się m.in. na stronie www.arimr.gov.pl w zakładce Pomoc krajowa Kredyty preferencyjne po 01.05.2007. Na ww. stronie znajduje się też informacja o średnich cenach gruntów do jakich ARiMR stosuje dopłatę do oprocentowania. Szczegółowych informacji udzielą Panu doradcy z Podkarpackiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Boguchwale, także informację o kredytach z dopłatami uzyska Pan w banku.

Kredyt maksymalnie na 15 lat z dwuletnią karencją w spłacie kapitału. Oprocentowanie płacone przez kredytobiorcę na dzień dzisiejszy wynosi 3% w skali roku.

Nadmieniam, że należy się spieszyć, gdyż jest to ostatnia szansa by skorzystać z tej formy pomocy przed jej wycofaniem z pomocy państwowej (zapowiadana likwidacja wsparcia rolnictwa w postaci kredytów preferencyjnych).! 

 

I.                   Gradka

CDR O/Radom