cdr logo

Krajowy System Informacji Doradczej

Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie

A A A

Witam serdecznie.

Mam pytanie takie jak w temacie wiadomości. Jaki dokument należy przedstawić w ARiMR w celu potwierdzenia spełniania warunku dotyczącego "minimalnej powierzchni użytków rolnych w gospodarstwie, nie mniejsza niż średnia powierzchnia...". Zaznaczam, iż akt notarialny został złożony wraz z wnioskiem o wypłacenie pomocy. Powierzchnia użytków rolnych przedstawiona w Biznes Planie wynosi 15,16 ha, woj. podlaskie.

Z góry dziękuję za informację.

Daniel

Odpowiedź:

Czyli (według mnie) warunek został spełniony, poprzez złożenie aktu notarialnego i pozostałych załączników (wniosek i Plan Rozwoju Gosp.).

Chyba, że są jakieś niejasności?, wtedy ARiMR może prosić o wyjaśnienie!? Wydaje mi się (nie mogę odpowiedzieć jednoznacznie – mam za mało informacji), że ta kwestia, i w tym wypadku, Pana nie dotyczy?! Ten warunek muszą spełnić beneficjenci z innych województw, gdzie średnia wojewódzka jest niższa od średniej krajowej. Mają oni możliwość dojścia do średniej krajowej stopniowo, jednak nie później niż do dnia upływu 3 lat od dnia doręczenia decyzji o przyznaniu pomocy.

I. Gradka

CDR O/Radom