cdr logo

Krajowy System Informacji Doradczej

Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie

A A A

Witam.

Nazywam się Mateusz i jestem z województwa śląskiego. Razem z żoną chcielibyśmy rozwinąć i zmodernizować mikrogospodarstwo, którym obecnie zajmuję się moja teściowa (sama). Na chwilę obecną hoduje 2 krowy (jedna mleczna, druga rzeźna). My chcielibyśmy powiększyć hodowlę do kilku a może i kilkunastu sztuk. Gospodarstwo obecnie zajmuje pow. kilku hektarów łąk jak i 2 stawy pod hodowle ryb. Piszę do Państwa z pytaniem czy mamy szanse na dofinansowanie na rozwinięcie takiego gospodarstwa (w sensie modernizacja obory, zakup narzędzi rolniczych do uprawy i zbierania traw, ewentualnie na powiększenie hodowli) i na jakich zasadach to działa, lub gdzie dostać szczegółowe informacje na ten temat?

Chcielibyśmy także zrobić użytek z stawów, i tu moje drugie pytanie, czy i na taki rodzaj gospodarki moglibyśmy dostać dofinansowanie i gdzie się starać o nie?

 

Odpowiedź:

Są jeszcze możliwości dofinansowania do inwestycji prowadzonych w gospodarstwie rolnym w ramach pomocy krajowej jak np. Kredyty preferencyjne i Funduszy z Unii Europejskiej jak np. premia Młodego Rolnika.

W związku z tym, że moja odpowiedź rozwijająca wyżej wymienione możliwości pozyskania środków jest niemożliwa na tym forum w praktycznym tego słowa znaczeniu (brak miejsca), odsyłam Państwa do doradców z najbliższego Powiatowego Zespołu Doradztwa, Śląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, którzy udzielą Państwu stosownych informacji. 

 

I.Gradka CDR O/Radom