cdr logo

Krajowy System Informacji Doradczej

Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie

A A A

 

witam

w ramach działania 121 prow zakupiłem min. komputer stacjonarny, w tej chwili złożyłem wniosek opłatność i prowadzący życzy sobie abym wypełnił zał. nr 2 oddzielnie dla monitora i oddzielnie dla komputera, czy to jest prawnie zasadne.

problem jest taki że na fakturze nie ma n-rów monitora bo takich danych w sklepach nikt nie umieszcza, boje się że może to być szukanie dziury w całym będę wdzięczny za podpowiedź dziękuję

Odpowiedź:

 

Nie udzielę Panu jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ procedury, rozporządzenia i instrukcja do wniosku o płatność nie precyzuje zastosowania się do takich sytuacji.

Według mnie jeśli zapis w zestawieniu rzeczowo-finansowym mówił o zakupie zestawu komputerowego, czy komputera rozumiem przez to właśnie całość tzn. cały komputer czy zestaw i tak bym go opisał w załączniku nr 2. Chyba, że były to dwie oddzielne pozycje w zestawieniu rz-f?.

Sumując, myślę że nie powinien to być wielki problem dla Pana. Proponuję porozmawiać z osobą z ARiMR rozliczającą wniosek i uważam, że da się to rozwiązać pozytywnie dla obydwu stron. A czy będzie jeden załącznik czy dwa? Nie ma o co kruszyć kopii.

 

 

 

I.         Gradka CDR O/Radom