cdr logo

Krajowy System Informacji Doradczej

Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie

A A A

Witam!

Pochodzę z woj. łódzkiego. Chciałam się zapytać jak mogłabym pozyskać środki na rozwój gospodarstwa rolnego konkretnie na zakup ciągnika i dodatkowych maszyn. Posiadam 3ha pola ornego i 0,6ha łąk (nie wiem czy to ważne, ale mam 3 byki  i 2 krowy). Czy jest możliwość uzyskania kredytu i w jakiej kwocie, na jakich warunkach i warunki jego spłaty?

 

Odpowiedź:

Można się ubiegać o kredyty preferencyjne z dopłatą ARiMR do oprocentowania m. in. na zakup maszyn i urządzeń rolniczych (w tym używanych) w wysokości do 80% wartości przedsięwzięcia inwestycyjnego. Więcej informacji znajduje się na stronie www.arimr.gov.pl w zakładce pomoc krajowa po 01.05.2005 r. Szczegółowych informacji udzielą Panu doradcy z Łódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, także informację o kredytach z dopłatami uzyska Pan w bankach które mają podpisaną umowę z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Pozostałe warunki: kredyt możliwy na 8-15 lat - z dwuletnią karencją w spłacie kapitału. Oprocentowanie płacone przez kredytobiorcę na dzień dzisiejszy wynosi 3% w skali roku płacone przez kredytobiorcę.

 

I.                   Gradka, CDR O/Radom.