cdr logo

Krajowy System Informacji Doradczej

Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie

A A A

witam,

mam pytanie odnoszące się programu Modernizacji Gospodarstw Rolnych, mianowicie brat dwa lata temu otrzymał Premię Młodego Rolnika, teraz myśli o zakupie drugiego ciągnika bo gospodarstwo się rozwija i czy może składać wniosek na Modernizacje z tym, że chciał by kupić używany ciągnik i na  jaką kwotę może liczyć?

Z góry dziękuje za odpowiedź,

pozdrawiam

Ewelina - lubelskie

Odpowiedź:

 

Można się ubiegać o wsparcie z funduszy strukturalnych w ramach PROW 2007-2013 w działaniu Modernizacja gospodarstw rolnych.

W  roku 2013 wnioski przyjmowane będą w terminie od 27 marca do 23 kwietnia 2013 r.

Wnioski składane są w Oddziałach Regionalnych ARiMR (w województwie w którym znajduje się gospodarstwo).

Wniosek i pozostałe niezbędne formularze są dostępne na stronie www.arimr.gov.pl.

Na tej stronie są także wszystkie pozostałe informacje dla wnioskodawcy.

Jeśli chodzi o dotacje w ramach tego działania to można je uzyskać do wysokości maksymalnie 300 000 zł w całym okresie trwania programu czyli w latach 2007 - 2013. Oczywiście jest to wsparcie polegające na refundacji poniesionych kosztów kwalifikowanych (np. budowa i/lub modernizacja budynków i budowli gospodarczych, zakup maszyn i urządzeń rolniczych także używanych nie starszych niż 5 lat), w wysokości od 40 do maksymalnie 60% kosztów netto (bez VAT).

            W związku z tym, że temat jest bardzo szeroki i nie starczyłoby miejsca do opisania na tym forum, proponuję udać się do najbliższej jednostki doradztwa rolniczego (LODR) i tam na pewno uzyska Pani wyczerpujące informacje.

 

 

 

I.Gradka