cdr logo

Krajowy System Informacji Doradczej

Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie

A A A

Dzień dobry. Pochodzę z województwa mazowieckiego mieszkam  we wsi Prosienica gmina Ostrów Maz. Jestem zainteresowana dofinansowaniem z unii na zakup ciągnika i maszyn rolniczych.

Jakie trzeba spełniać warunki? Od kiedy można składać wnioski o dofinansowanie i ile zwrotu dostanę ponieważ zaczynam w październiku 40 lat? Jakie potrzebne są dokumenty do załatwienia tego?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odpowiedź:

Na pewno będą takie możliwości w ramach nowego programowania PROW 2014-2020 w ramach np. : „Młodego Rolnika”, „Modernizacji gospodarstw rolnych”, czy tzw. „Restrukturyzacji małych gospodarstw”.

Obecnie jednak dokument programowy jest w fazie projektowania i konsultacji i pewne założenia mogą jeszcze ulec zmianie.

W związku z tym podam b. krótką informację tylko o premii „Młodego Rolnika”, zachęcając do zapoznania się z dokumentem nowego PROW-u ściągając go ze strony MRiRW lub otwierając ten link:

II projekt Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020

 

Planowany poziom dotacji z działania „Modernizacja gospodarstw rolnych” dla „młodego rolnika” i inwestycji zbiorowych – 60%, dla pozostałych 30-50% kosztów kwalifikowanych.

Na obecną chwilę brak informacji o terminach uruchamiania naborów wniosków z poszczególnych działań, także innych warunkach dostępu czy potrzebnych dokumentach do aplikowania o dotację.

I.      Gradka CDR O/Radom