cdr logo

Krajowy System Informacji Doradczej

Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie

A A A

Witam,

Jestem rolnikiem w województwie podlaskim zajmującym się hodowlą krów mlecznych.

W kwietniu 2011r. otrzymałam dotację dla Młodego Rolnika na zmianę pokrycia dachowego obory i utwardzenie podjazdu dla poprawy podjazdu do obory w celu odbioru mleka. W kwietniu br. złożyłam dokumenty z wykonania zaplanowanych inwestycji. W tym roku chciałabym zmienić trochę profil działalności mojego gospodarstwa i przekwalifikować się z krów mlecznych na bydło mięsne. Zastanawiam się tylko jak to zrobić, żeby nie naruszyć zasad dotacji Młody Rolnik. Bardzo proszę o podpowiedź, jak to wszystko formalnie przeprowadzić.

Z góry dziękuję za pomoc


Justyna

Odpowiedź:

W uzasadnionych przypadkach są możliwe zmiany (także zmiany w strukturze produkcji) przy zachowaniu realizowania pozostałych założeń zawartych w biznesplanie (Planie Rozwoju Gospodarstwa) i przyjętych zobowiązań. Trzeba wystąpić z pismem o zmianę założeń biznesplanu i oczywiście poprawionym (biznesplanem (PRG) i uzyskać w ten sposób zgodę ARiMR. 

Sprawa jest indywidualna i dlatego przed wykonaniem tych czynności odsyłam Panią bezpośrednio do OR ARiMR, najlepiej do osoby, która prowadziła Pani Wniosek o pomoc, po więcej szczegółowych informacji.

I.    Gradka  CDR O/Radom