cdr logo

Krajowy System Informacji Doradczej

Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie

A A A

Witam,

mam takie pytanie teściowie przepiszą mężowi gospodarstwo (mąż jest na ZUS ) ja jako żona byłam ubezpieczona u teścia 5 lat na Krusie jako domownik i dalej pozostanę jako żona. Tylko nie zostanę dopisana przy zapisywaniu w akcie notarialnym, czy jako żona mogę starać się o młodego rolnika?

województwo pomorskie

 

Odpowiedź:

Według mojej wiedzy, gospodarstwo musi być przekazane wnioskodawcy (czyli Pani też skoro, Pani ma być beneficjentem), lub na obydwoje małżonków! Reguluje to Rozporządzenie MRiRW §2 ustęp 7 pkt.3. (..gospodarstwo wejdzie w skład małżeńskiej wspólności ustawowej lub odrębnego majątku beneficjenta…).

 

 

I. Gradka CDR O/Radom