cdr logo

Krajowy System Informacji Doradczej

Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie

A A A

Dzien dobry ,

jestem zainteresowana szkoleniem dla osob chcacych zostac doradca rolniczym .

Jestem lekarzem weterynarii , interesuja mnie szkolenia w wojewodztwach podkarpackim i malopolskim .

Prosze o podanie informacji dotyczacych wymagan dla doradcow rolniczych ,ile trwa szkolenie , przez kogo jest organizowane , koszt szkolenia .

Wiem iz szkolenie konczy sie egzaminem , prosze o informacje dotyczace  egzaminu .

Dziekuje i pozdrawiam .

Dorota

Dzień dobry,
aby uzyskać uprawnienia doradcy rolniczego, należy spełnić dwa warunki. Pierwszy to posiadać wykształcenie wyższe na kierunku rolniczym, zootechnicznym, weterynaryjnym, ogrodniczym lub pokrewnym. Ponieważ jest Pani lekarzem weterynarii rozumiem, że ten warunek Pani spełnia. Następnie należy odbyć szkolenie z zakresu 'Minimalnych wymogów wzajemnej zgodności i BHP w gospodarstwie rolnym". Takie szkolenia organizowane są tylko przez Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie i Oddziały w Radomiu, Krakowie i Poznaniu. Ponieważ zainteresowanych uzyskaniem uprawnień jest coraz mniej, szkolenia organizowane są 2-3 razu w roku i najczęściej miejscem szkolenia jest Radom lub Brwinów. Najbliższe szkolenie jest zaplanowane w terminie 29.09-3.10.2014r w Brwinowie( szczegółowe informacje na stronie www.cdr.gov.pl). Szkolenie trwa 5 dni (38 godzin). Pierwsze 4 dni to szkolenie stacjonarne (wykłady) natomiast dzień piąty to wyjazd do gospodarstwa a po powrocie egzamin czyli testy sprawdzające dla uczestników szkoleń. Testy zawierają 40 pytań z czego uzyskuje się zaliczenie przy 60% prawidłowych odpowiedzi (24 pytań). Pełna opłata za szkolenie wynosi: 1243 zł - w tym: koszty dydaktyczne - obowiązkowe (bez noclegów i posiłków) - 730 zł, wyżywienie (zgodnie z formularzem zgłoszeniowym) 273 zł (śniadanie-16zł, obiad-27zł, kolacja-18,5zł), noclegi - 60zł/doba- 4x60=240zł.
 
Po odbyciu szkolenia doradca rejestruje się w Bazie doradców  prowadzonej przez Centrum Doradztwa Rolniczego i uzyskuje numer doradcy. Aby móc świadczyć usługi doradcze, taka osoba musi zatrudnić się w publicznej jednostce doradztwa ( WODR, IR) lub prywatnym podmiocie doradczym lub ubiegać się o akredytację w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi (informacje o akredytacji możan uzyskać u Pani Agnieszki Filipek 22 - 623 18 21).
 
Pozdrawiam serdecznie
 
Barbara.Grygo
CDR w Brwinowie
Pszczelińska 99
05-840 Brwinów