cdr logo

Krajowy System Informacji Doradczej

Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie

A A A

 

Bardzo proszę o pomoc - wniosek młody rolnik

Dzień dobry,

Mam duży problem, nie wiem jak go rozwiązać... sprawa spędza mi sen z powiek. Problem dotyczy wniosku o przyznanie premii dla młodego rolnika, który został rozpatrzony pozytywnie, i pozytywną decyzją z sierpnia 2014 premia została wypłacona w styczniu 2015. Składając wniosek o dopłaty bezpośrednie do pola, wykryto, że we wniosku została podana działka, na którą 4 lata wcześniej została również przyznana premia dla młodego rolnika. Okazało się, że omyłkowo ojciec podał taki sam numer działki do wniosku dla swoich dwóch synów. Pytanie polega na tym czy możliwe jest złożenie korekty wniosku i podanie innej działki o takiej samej powierzchni, która była w posiadaniu ojca w dniu składania przez syna wniosku w 2014 roku?

Bardzo proszę o szybką odpowiedź, ewentualnie o podanie namiarów gdzie mogłabym się zgłosić z prośbą o poradę.

Konrad

województwo mazowieckie

 

 

Odpowiedź:

W uzasadnionych przypadkach (należy to uwiarygodnić i uprawdopodobnić, umotywować konieczność i zasadność takich zmian) są możliwe zmiany w rozwoju i prowadzeniu gospodarstwa przy zachowaniu realizowania pozostałych założeń zawartych w biznesplanie (Planie Rozwoju Gospodarstwa) i przyjętych zobowiązaniach. Trzeba wystąpić z pismem o zmianę założeń biznesplanu i oczywiście poprawionym (biznesplanem - PRG). Na tym forum nie mogę jednoznacznie odpowiedzieć, gdyż mam za mało informacji.

Sprawa jest bardzo indywidualna i dlatego przed wykonaniem jakichkolwiek czynności dotyczących zmian w gospodarstwie, odsyłam Pana bezpośrednio do OR ARiMR, najlepiej do osoby, która prowadziła Pana Wniosek o pomoc, po więcej szczegółowych informacji.

I. Gradka CDR O/Radom