cdr logo

Krajowy System Informacji Doradczej

Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie

A A A

 

Witam.

Posiadam gospodarstwo od 22 grudnia 2013 r. W 2014 r składałem wniosek na młodego rolnika lecz się nie załapałem ale cały czas miałem nadzieje ze jeszcze się znajdą dodatkowe pieniądze. Aż w końcu 24 czerwca na stronie arimr pojawił się komunikat że przesuwają kolejną pule pieniędzy na którą ja bym się łapał. Lecz okazuje się ze mój czas minął bo upłynęło 18 miesięcy odkąd mam gospodarstwo i mnie skreślają. O takim przepisie pierwsze słyszę nie było nic takiego w warunkach w chwili składania wniosków. Czy można się od tego odwołać. Proszę o pomoc.

Pozdrawiam

 

Odpowiedź:

Taki zapis jest w obowiązującym rozporządzeniu dla działania Ułatwianie startu młodym rolnikom. Poniżej cytat z rozporządzenie MWiRW:

§ 7. 1.Dopuszcza się przyznanie pomocy osobie fizycznej, która przed dniem złożenia wniosku o przyznanie pomocy rozpoczęła prowadzenie działalności rolniczej w gospodarstwie rolnym, jeżeli od dnia rozpoczęcia prowadzenia działalności rolniczej do dnia złożenia wniosku o przyznanie pomocy nie upłynęło więcej niż 12 miesięcy, a do dnia wydania decyzji o przyznaniu pomocy – więcej niż 18 miesięcy.

I. Gradka CDR O/Radom