cdr logo

Krajowy System Informacji Doradczej

Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie

A A A

 

Witam

Podczas przeglądania waszej witryny internetowej nie natrafiłem na żaden plik dotyczący młodego rolnika, w którym dowiem się o wszystkich zasadach ubiegania się o dotację dla młodego rolnika na rok 2016. Chciałbym uzyskać informację skąd można pobrać opisany plik bądź  proszę o przesłanie pliku/linku w którym będą zawarte wszystkie szczegóły dotyczące powyższego programu , może to być ustawa bądź cokolwiek w czym zostanę poinformowany o szczegółach przyznawanej premii, gdyż na waszej stronie znajduję same ogólniki.

Domian

Odpowiedź:

Witam

Wszelkie informacje znajdują się na stronach instytucji wdrażającej PROW 2014-2020 i działanie Premia dla młodych rolników tj. Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa – www.arimr.gov.pl., czyli dokumenty aplikacyjne, instrukcje, rozporządzenie MRiRW, itp.

Poniżej link do wszystkich informacji w tym zakresie:

http://www.arimr.gov.pl/dla-beneficjenta/wnioski/prow-2014-2020/premie-dla-mlodych-rolnikow.html

Na tą chwilę, (połowa listopada 2015) nie ma żadnych zmian co do kryteriów dostępu do tego działania w 2016 roku. Niemniej jednak proszę śledzić tą stronę ponieważ zmiany mogą być wprowadzone właśnie przy następnym naborze. W szczególności dotyczy to interpretacji dotyczącej zapisu kierowania gospodarstwem.

Niżej link do planowanych zmian (projekt rozporządzenia):

https://bip.minrol.gov.pl/Projekty-aktow-prawnych/Projekty-rozporzadzen-Ministra-Rolnictwa-i-Rozwoju-Wsi/Projekt-rozporzadzenia-Ministra-Rolnictwa-i-Rozwoju-Wsi34

I. Gradka CDR O/Radom