cdr logo

Krajowy System Informacji Doradczej

Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie

A A A

Witam
Mam taki sam problem jak osoba która napisała poniższy list.
Z racji tego że upłynęło dużo czasu od publikacji tego listu na waszej stronie, chciałbym prosić o odświeżenie tego tematu.
woj.pomorskie
Za odpowiedź z góry dziękuję 
„Szanowni Państwo,
Skorzystałem z programu wsparcia dla młodych rolników w ramach PROW 2007-2014. Niedługo powinienem otrzymać płatność na konto. Piszę z zapytaniem czy będzie możliwość połączenia "młodego rolnika" z programem modernizacji gospodarstwa. Wiem, że łączenie tych działań w ramach tego samego PROW było i będzie możliwe. Zastanawiam się jednak czy pojawią się jakieś problemy w ramach połączenia "młodego rolnika 2007-2014" z "modernizacją gospodarstw 2014-2020".
Z poważaniem Tomasz.
Odpowiedź:
Odpowiem, niestety niezobowiązująco, tzn. że odpowiedź nie wynika z przepisów (legislacji krajowej i UE, gdyż takiej na razie nie ma) tylko z mojej dotychczasowej wiedzy i doświadczenia.
Innymi słowy – myślę, że tak! Jest to logiczny krok w kierunku rozwoju gospodarstwa młodego rolnika i tak było dotychczas w ”starym PROW 2007-2013”.
Jak będzie naprawdę - poczekajmy na stosowne rozporządzenia MRiRW do tych działań w „nowym PROW 2014-2020”. I. Gradka CDR
Odpowiedź:
Informacja ze strony ARiMR:
Rolnicy pytają o zasady przyznawania pomocy na operacje typu "Modernizacja gospodarstw rolnych" - ARiMR odpowiada - listopad 5, 2015
PYTANIA I ODPOWIEDZI - "MODERNIZACJA GOSPODARSTW ROLNYCH" PROW 2014-2020
Link do strony ARiMR:
http://www.arimr.gov.pl/pytania-i-wnioski-do-arimr/rolnicy-pytaja-o-zasady-przyznawania-pomocy-na-operacje-typu-modernizacja-gospodarstw-rolnych-arimr-odpowiada.html
29.    Czy wkład własny w modernizację może stanowić 100 tys. zł przeznaczone w ramach premii Młody rolnik 2007-2013 lub 2014-2020?
Nie ma takiej możliwości.!!
I.    Gradka CDR O/Radom