cdr logo

Krajowy System Informacji Doradczej

Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie

A A A

 

Witam serdecznie !

Chciałabym się dowiedzieć czy jest możliwość uzyskania dotacji na rozpoczęcie hodowli szynszyli. Jeśli tak to z jakiego funduszu można korzystać. Itd. Proszę o szybką odpowiedź.

Pozdrawiam Monika Kalinowska

 

Odpowiedź:

Niestety nie odpowiem Pani na to w stopniu zadowalającym. Mam za mało informacji o Pani gospodarstwie (posiadanym? czy planowanym do przejęcia?). Podstawowa rzecz to np. wielkość ekonomiczna gospodarstwa wyrażona w EURO, która jest miedzy innymi podstawowym kryterium dostępu do działań z nowego PROW 2014-2020 jak np.:„Premii młodego rolnika”, „Modernizacji gospodarstw rolnych” „Restrukturyzacji małych gospodarstw”. Jedyne co mogę Hodowla Szynszyli - dotacja

powiedzieć na pewno to to, że może Pani skorzystać nie tylko z „dotacji - UE” ale np. z kredytów preferencyjnych udzielanych przez banki ze wsparciem do oprocentowania przez ARiMR. Oprocentowanie takiego kredytu wynosi 3% w skali roku i tyle płaci rolnik. Możliwy kredyt to 70% wartości inwestycji.

W przypadku dodatkowych informacji – proszę o kontakt telefoniczny. Niemniej jednak uważam, że powinna się Pani skontaktować z doradcą z Ośrodka Doradztwa Rolniczego.

I. Gradka CDR O/Radom