cdr logo

Krajowy System Informacji Doradczej

Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie

A A A

 

Witam.jestem z województwa Mazowieckiego,Chciałem się dowiedzieć w jakich terminach można wywozić obornik(szambo)na łąki.

Mieszkam na wsi,nie posiadam gospodarstwa rolnego .Obecnie mamy wakacje czas żniw ale jeden rolnik z sąsiedniej wsi wywozi szambo przy temperaturze stopni przy moim domu,nie mogę otworzyć okna wiadomo o co chodzi.Mam pytanie co można z tym zrobić.

Pozdrawiam czekam na odpowiedz

 

Nawozy naturalne i organiczne w postaci stałej i płynnej powinny być stosowane na pola w okresie od 1 marca do 30 listopada. -
Rolnik stosujący nawozy naturalne i organiczne,  nie później niż następnego dnia po ich zastosowaniu na gruntach ornych powinien przykryć lub wymieszać z glebą.
Nawozy naturalne stosuje się w odległości co najmniej 20 m od strefy ochronnej źródeł wody, ujęć wody, brzegów zbiorników i cieków wodnych
Nie wolno stosować nawozów naturalnych w postaci płynnej podczas wegetacji roślin przeznaczonych do bezpośredniego spożycia przez ludzi i zwierzęta


Są to główne wymogi stawiane przed osobami stosującymi nawozy naturalne.
W przepisach nie została określona minimalna odległość od granicy działki czy zabudowań w której można stosować nawozy naturalne.

--
Łukasz Laskowski
Zespół Systemów Produkcji Rolnej
Tel.: 22 729 66 34 do 38 wew. 171
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.